RSS

Fshati Martinaj vazhdon të kërcënohet

22 Sep

Reagim i Fondacionit Plave-Guci  në New York

RIAKTUALIZOHET ÇËSHTJA E DEPONISË NË FSHATIN MARTINAJ

Para ca ditesh (17.09.2013) organet komunale te Plaves gjegjesisht sherbimi i komunalive tentoj per te hyre me makineri ne menyre tinzare dhe pa paralajmerim ne lokacionin Kodra Jerina ne fshatin Martinaj te Plave Gucise. Ka kohe qe banoret e keti fshati shqiptar kan protestuar kunder ndertimit te nje deponije te mbeturinave ne fshatin e tyre.
Edhe kesaj radhe reagimi i banorve ishte i shpejt dhe i qart STOP TENTIMEVE TE TILLA. 
Fondacioni Plave Guci me shqetsim eshte duke perciellur veprimet e tilla te pushtetit komunal, veprime te cilat tensionojn raportet dhe eskalojn ne probleme, probleme keto qe nuk jan ne interesin e banorve te fshatit Martinaj por jan vetem ne intersin e klaneve korruptive.
Banoret e keti lokaliteti shqiptare e kan qartesuar mire dhe qart se NUK LEJOJN DEPONI ne fshatin e tyre.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 22, 2013 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: