RSS

Te ALI AHMETI

25 Jan

tek ali ahmeti
Para pak ditësh, Ali Ahmeti pësoi një fatkeqësi në komunikacion dhe pësoi lëndime të lehta, por që kanë nevojë të kenë trajtim mjeksor. Të shumtë ishin njerëzit që e vizituan atë. Ne sot po e veçojmë vizitë e shokëve të idealit Ismet Sylejmani dhe Ramiz Lladrovci të cilët në këto fitë të vështira u gjendën pranë tij. 

Ja se çfarë shkruan Ismet Sylejmani për vizitën që i bëri Ali Ahmetit:

Ishim ne fshatin historik ne Zajas, ne vizite te udheheqesi i popullit shqiptar,shoku e miku yne i nderuar Ali Ahmeti!

Ishim bashk me vëllaun e veprimtarit te madh te çeshtjes kombetare,ish-te burgosurit politik,gjeneralit te lavdishem te UÇK-se,Heroit te Kombit Fehmi Lladrovci,ambasadorin e Kosoves ne Shqiperi,luftetarin e oreve te para te UÇK-se,e bashkeluftetarin e komandantit legjendar Adem Jashari,te nderuarin Ramiz Lladrovci!

Ishim ne vizite te themeluesi i Ushtrise Çlirimtare te Kosoves, te Komandanti i Ushtrise Çlirimtare Kombetare e Kryetari i BDI-se!

Ali Ahmeti para disa ditesh kishte pesuar nje aksident trafiku,ku per fat te mire te popullit shqiptar,familjes dhe shokeve e miqeve te Tij te shumte,kishte shpetuar pa lendime te renda e pa pasoja per shendetin, bashk me ushtarin e Ushtrise Çlirimtare Kombetare dhe shoferin e truperojen e tij personale Shefik Ismaili!

I uruam qe kurre me te mos i ndodhnin fatkeqesi ne jete, dhe qe gjithehere te shiheshim ne gezime e fitore te reja, ne rrugen e lavdishme te ecjes e perparimit te gjithanshem te popullit shqiptar ne pergjithesi e te atij ne Maqedoni ne veçanti!

Me shume rrespekt Ismet Sylejmani
24 Janar 2015!

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on January 25, 2015 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: