RSS

Një këmbanë alarmi për demokracinë në Shqipëri

18 Feb
Alban Dega
Shkruan: Alban Dega, New York
Spartak Braho, miku im i koheve te veshtira ( 91-94 ), jo vetem analizon ne menyre te shkelqyer nje dukuri teper te rrezikshme dhe vrastare per demokracine e brishte shqiptare.
Mbi te gjitha ai jep nje kushtrim per vigjilence dhe veprim konkret ligjor ndaj kreut te SHISH-it, Visho Ajazi, dhe kamikazeve te Berishes ne kete institucion te rendesishem qe perdoret si nje kobure ne duart e tij te pergjakura.Sabotimi dhe pengimi i hetimit te Kuvendit ndaj veprimtarise antiligjore e te kunderligjshme te SHISH-it dhe Ajazit nga kushdoqofte jane nje sherbim tjeter ndaj Sali Berishes dhe politikes se tij autokratike e thellesisht antishqiptare, pjese e se ciles ishte edhe shkarimi rrufe i ish- kreut te SHISH-it Z. Bahri Shaqiri edhe emrimi turravrap i Ajazit nga Bujar Berisha.
Sa per falenderimin e Edi Rames ndaj Visho Ajazit per “shtepine e gje(mbave)theve” uroj qe te kete qene nje lajthitje rastesore e kryeministrit…
Nuk kam degjuar dhe as lexuar ndonjehere se Ajazi ka qene pronari i ligjshem i saj dhe si i tille aq me pak ai mund te jete dhuruesi ose tjetersuesi i tapise se saj. Ajo ka qene dhe mbetet prone e shtetit dhe popullit shqiptar dhe jo e Vishos!
Denoncimi i Spartak Brahos eshte nje kambane alarmi ne mbrotje te demokracise dhe Kushtetutes se Shqiperise.
Këmbanat e Brahos bien per ata qe kane veshe te degjojne!
Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on February 18, 2015 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: