RSS

AA Vision – Agim Sylejmani: Intervistë me Ismet Sylejmanin

19 Feb

Në këtë intervistë ekskluzive, Idealisti nga Kosova Ismet Sylejmani sqaron për shikuesit e AA Vision se si u zhvilluar veprimtaria ilegale gjate viteve te 90′ në Kosovë, si u përgatit lufta çlirimtare. Poashtu do të mësoni se si u organizuan akademitë përkujtimore për dëshmorët e kombit, cilat janë pengesat dhe si veproi UDB-ja për uljen e imazhit të UÇK-së, Një pjesë e intervistës i kushtohet festimit të 100 vjetorit të lindjes së udhëheqësit të kombit shqiptar Enver Hoxha, cilat ishin pengesat dhe sa u mirëprit nga shqiptarët e Kosovës. Kjo intervistë u realizua nga Agim Sylejmani, redaktor për promovimin e vlerave të çlirimtarëve pranë AA Vision.
Për më shumë shikojeni intervistën e plotë!

Ju urojmë shikim të këndshëm!
Stafi i AA Vision

Advertisements
 
1 Comment

Posted by on February 19, 2015 in Uncategorized

 

One response to “AA Vision – Agim Sylejmani: Intervistë me Ismet Sylejmanin

  1. Enver

    February 26, 2015 at 6:24 pm

    Pershendetje zemra shqiptare Agim Sylejmani dhe Ismet Sylejmani.Flm per kete intervist fjalim te qart dhe te perzemert.E ndigjova deri ne fund,Ndigjova pyetjen qe ju beri vella Agim Sylejmani…Ismet Sylejmanit dhe pergjigjeja me njeher,kengen e zemres kengetareve te Hasit – Kukesit,me zerin briland,zeri dhe teksti i poetit Zeqir lushaj, me beri te me gufas zemra dhe te me shkojn lotet qe smu ndalen.Lavdi Lavdi. Uroj nje komb te bashkuar shqipni etnike.

     

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: