RSS

AA VISION – AGIM SYLEJMANI: VIZITË NË FAMILJEN E HEROIT BEKIM BERISHA – ABEJA

05 Oct
AA VISION – AGIM SYLEJMANI: VIZITË NË FAMILJEN E HEROIT BEKIM BERISHA – ABEJA

Rubrika “Ruajtja e vlerave të luftës” kësaj radhe sjell para jush familjarë të heroit të kombit, figurës më emblematike të luftës së Ushtrisë së lavdishme Çlirimtare të Kosovës, Bekim Berisha – Abeja, i cili ra heroikisht në betejën e Junikut.
Redaktori i rubrikës “Ruajtja e vlerave të luftës” vizitoi dhe bashkëbisedoi me motrën e Bekim Berishës – Abejës, zonjën Zyrafete Tolaj – Berisha, e cila jeton me familjen e saj në Pejë, për të sjellë para jush copëza jete të heroit si dhe braktisjen dhe harresën e pushtetarëve për familjarët e heroit.

Për më tepër ndiqeni bashkëbisedimin e redaktorit të rubrikës “Ruajtja e vlerave të luftës”, Agim Sylejmani, me zonjën Zyrafete Tolaj – Berisha, motrën e Bekim Berishës – Abejës.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 5, 2015 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: