RSS

Shqiptarë të mëdhenj, atdhetarë të devotshëm

01 Apr

Shkruan: Ismet Sylejmani, Prishtinë
Ne nje takim historik!
Me 20 shkurt 2016 ne Tetove ne seline qendrore te BDI-se!
Me dy shqiptare te medhenj, shoket e miqt e nderuar , udheheqesi i popullit shqiptar Ali Ahmeti dhe shqiptaro-amerikani, pronari i radiotelevizionit AA Vision ne New York Qazim Doda!
Isha i lumtur qe isha, perballe ketyre dy burrave qe kane kontribuar shume per lirine dhe pavaresine e Atdheut, qe jane uragaj te pandalshem e vazhdojne te jene ne sherbim te perparimit e mireqenies se popullit shqiptar!
E kisha per ndere dhe do te jam pergjithmone i nderuar e do ta ruaj si kujtimin me te mire te jetes time, qe dhash nje kontribut te vogel, per ti takuar keta atdhetar te medhenj!
Njeri eshte figura me e ndritur e politikes aktive perparimtare shqiptare jo vetem te popullit shqiptar ne Maqedoni, kurse tjetri figure e madhe e aktivitetit patriotik dhe kontribues i madh inçeshtjes kombetare ne SHBA konkretisht ne New York!
Te dy keto figura te shquara te çeshtjes kombetare, kane te kaluar te lavdishme te fisit te tyre!
Ali Ahmeti e ka te masakruar tere fisin e tij nga gjakpiresit e kriminelet serb!
Qazim Doda gjithashtu, madje Qazimi e mban emrin e xhaxhit te tij, te vrare e masakruar e te varrosur ne nje varreze masive mbi fshatin legjendar te Nuhi Berishes – Sfirce!
Pa keta bije te medhenj dhe shume te tjere sikur keta, e tamishmja e kombit tone nuk do te ishte keshtu sikur eshte, por e ardhmja shpresojme se do te jete e modelit euroatlantik!
Ju uroj jete te gjate e suksese te medha ne jete, ne veçanti ne çeshtjen kombetare e ne ecjen dhe zhvillimin me sukses te perpjekjeve per renditjen e popullit shqiptar, ne mesin e popujve me mireqenie te nivelit perparimtar boterore!
Lajme të ngjashme
Kryetari Ahmeti tërheq të gjithë Ministrat nga Qeveria
Takim me OEMVP: BDI promovon një model të zhvillimit ekonomik të integruar
Ndahen 2,5 milionë denarë për zgjerimin e rrjetit të kanalizimit atmosferik në Dibër
MASH shpall konkurs për pranimin e nxënësve në konviktet publike për nxënës
Bejta realizoi takimin e radhës me nxënësit e vitit të parë të shkollave të mesme publike
Nënshkruhet memorandum për bashkëpunim mes Komunës së Gostivarit dhe Dragashit
Në disa rajone do të vendoset një sistem i integruar dhe finaciarisht i qëndrueshëm për menaxhimin e mbeturinave
BDI organizoi debat për mjedisin, planifikimn hapësinor dhe urbanistikën
Bejta vizitoi komunën e Mavrovë – Rostushës, takoi kryetarin, z Mukrem Memedi
Ministri Ademi në Turqi: Planifikojm projekt për UEJL-në dhe shkollat e Tetovës

0 22.Feb.2016

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on April 1, 2016 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: