RSS

SHËN TEREZA ËSHTË EMRI MË I NDERUAR NË BOTË NË KOHËN TONË DHE SHQIPTARJA MË E MADHE E TË GJITHA KOHËRAVE

05 Sep
muhamet mavraj
Muhamet Mavraj, Prishtinë

gonxhja

Do ta deshironte secili komb, do ta nderonte secilin komb, por ja qe Zoti deshiroi te ishte nga gjaku yne, dhe ajo e nderoi kete race me shume se kushdo ndokund e ndonjehere!

Ajo ka lindur ne kryeqytetin e Vilajetit te Kosoves, ne Shkup, 1910. Pas copetimit te trojeve, familja u zhvendos ne ate qe mbeti Shqiperi, kjo e sotmja.

E pastaj doli neper bote dhe globalizoi dashurine, nderin e respektin per te varferit dhe te hedhurit ne rruge.

Me sakrificat e saj,ajo i ka sjell atdheut me se shumti medalje, jo te arit, por te shenjta.

Emri me i nderuar ne bote ne kohen tone dhe shqiptarja me e madhe e te gjitha koherave, veshtire e tejkalueshme nga kushdo mbi toke, Gonxhja. E jona!

Shënim: Muhamet Mavraj është botues i gazetës “EPOKA E RE” në Prishtinë
Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 5, 2016 in Uncategorized

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: